Reklamlar
Dünya 2023-04-16 06:32:39 Haber Zamanı

Bir Kez Daha Tehlikeli Madde Taşıyan Bir Tren Raydan Çıktı!

ABD'de Artan Tren Kazaları Endişe Veriyor: Maine'de Tehlikeli Madde Taşıyan Bir Tren Raydan Çıktı

Rockwood İtfaiye ve Kurtarma Birimi tarafından yapılan açıklamada, Maine eyaletindeki Rockwood kasabasında tehlikeli madde taşıyan bir trenin raydan çıktığı bildirildi. Olay yerindeki fotoğraflarda raydan çıkan vagonların alev aldığı görüldü ve bölge sakinleri uyarılarak olay yerinden uzak durmaları istendi. Kazada yaralanan olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Bu son olay, ABD'de artan tren kazaları ve çevre felaketlerine bir yenisini ekledi. Şubat ayında Ohio eyaletinde Norfolk Southern'e ait kimyasal madde taşıyan bir trenin infilak etmesi sonucu çevre felaketi yaşanmış, yüksek miktarda zehirli kimyasalın yayılması nedeniyle bölge sakinlerinin tahliyesine karar verilmişti. Benzer bir olay Mart ayında Minnesota'da da gerçekleşmişti.

ABD'deki Federal yetkililer ve Kongre üyeleri, özellikle tehlikeli maddeler taşıyan trenler için daha sıkı güvenlik önlemleri alınması gerektiğini vurguluyor. Federal kayıtlara göre, ABD'de her yıl 1000'den fazla tren kazası meydana geliyor. Bu nedenle, tren işletmecilerinin daha fazla önlem alması gerektiği düşünülüyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek