Reklamlar
Ekonomi 2022-06-04 11:03:14 Haber Zamanı

Türk Kripto Para Verilerine Tek Yerden Erişim: 21 Milyon

 

 

 

21 Milyon hem Türk yatırımcıların kripto para ekosistemindeki portföy yönetimini kolaylaştırmak, hem anlık haber takibini yapmaya imkan sunmak hem de kripto para birimlerinin fiyatlarını Türk Lirası bazında kullanıcılar ile buluşturmak amacıyla tasarlanmış bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

 

21 Milyon Nedir?

 

21 Milyon, kripto para birimlerinin fiyatlarını Türk Lirası bazında bir arada görebileceğiniz, Türkiye’de yer alan kripto para borsalarının verilerine anlık olarak ulaşabileceğiniz, tüm borsa paritelerini tek yerden takip edebileceğiniz ve kripto para borsalarının karşılaştırmasını yapabileceğiniz bir platform olarak tanımlanabilir.

 

21 Milyon’da şu anda 8 adet Türk kripto para borsası ve 211 adet kripto para birimi bulunuyor. Platform yaptığı açıklamalarda ilerleyen zamanlarda daha fazla sayıda Türk borsası ve bu borsalarda yer alan kripto para birimlerinin eklenmesi planlandığını ifade ediyor.

 

21 Milyon’da sadece Türkiye’de yer alan kripto para birimleri değil aynı zamanda Türk kripto para borsaları ile ilgili de pek çok bilgi, rakam ve parite bulunuyor. “Tüm borsalar” sekmesinde kullanıcılar şu anda 8 Türk kripto para borsası ile ilgili çeşitli verilere erişebilirken “Borsaları karşılaştır” sekmesinde bu 8 borsanın karşılaştırmasını yapabiliyor.

 

Bunlara ek olarak 21 Milyon kullanıcılarına, güncel haberlere ulaşım imkanı da veriyor. Yatırımcılar bu şekilde hem gündemi takip edebiliyor hem de güncel haberler doğrultusunda yatırım stratejilerini şekillendirebiliyor.

 

21 Milyon Nasıl Kullanılır?

 

Platformda borsalar, “21 milyon puanı” adı verilen bir puanlama sistemine tabii tutuluyor. Platformun açıklamalarına göre, 21 milyon ekibi tarafından yapılan bu puanlama tamamen nesnel kriterlere göre hesaplanıyor. Hesaplama yapılırken ise  platformun kuruluş yılı, şirket bilgileri ve açık adresi, mobil uygulamaları (IOS/Android), güvenlik (2FA vs gibi), sosyal medya takipçi sayıları, aylık ziyaretçi sayıları ve Similar değerleri gibi çok sayıda tarafsız kriter kullanılıyor. Ayrıca belirlenen kriterlerdoğrultusunda puanlama her 3 ayda bir güncelleniyor.

 

Bunlara ek olarak 21 Milyon’da “Kazandıranlar” ve “Kaybettirenler” olmak üzere iki sıralama bulunuyor. Bu sekmelerde kullanıcılar, hangi kripto para birimi son 1 günde, son 1 haftada ve son 1 ayda ne kadar kaybettirmiş ya da ne kazandırmış görüntüleyebiliyor.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek