Reklamlar
Sinema 2022-12-05 15:19:21 Haber Zamanı

Sinemaya Ulaşabilirliğin Kolaylığı

 

Bundan yıllar önce bir insana, istediğiniz her yerde; elinizdeki küçük bir cihazdan veyahut bir dizüstü bilgisayardan dilediğiniz her filmi izle söyleseniz, muhtemelen alaycı bir kahkahadan başka bir cevap alamazdınız. Ancak günümüzde bakıldığında, durum bununla birebir aynıdır. O yıllarda herhangi bir sinema filmini izlemek isteyen bir insanın, ya şehir şehir gezen sinemaları beklemesi; ya da kendisine kilometrelerce uzaklıkta bulunan bir sinemaya gitmesi gerekirken, şimdilerde ise dilediğimiz her an her yerde, istediğimiz filmi hd film kalitesiyle birlikte izleyebilmekteyiz. Sinemaseverlere büyük fayda sağlayan bu durum, aynı zamanda sinemanın da böylesine gelişmesinde büyük bir önem taşımaktadır.

Her ne kadar bunun en büyük etkenlerinden biri gün geçtikçe gelişmekte olan teknoloji olsa da, aynı zamanda yıllar boyunca sinemaya gösterilen talebin artması da sinemaya ulaşmanın böylesine kolay bir hal almasında büyük bir rol oynamıştır. Biraz önce de bahsettiğimiz gibi geçmişte herhangi bir filmi bile izlemek oldukça zorken, şimdilerde istediğimiz her filmi; 4k film izle kalitesiyle son derece kolay bir şekilde izleyebilmekteyiz. Sinemaya olan ulaşılabilirliğin böylesine kolaylaşması, aynı zamanda sinemaya ilgisi çok da üst düzey olmayan birini bile sinemaya yakınlaştırmayı başarmıştır. Çünkü biz sinemaseverler, şu an canımız hangi filmi izlemek isterse istesin; online film izlemede bir numara olan sitemizden, her biri birbirinden güzel olan binlerce film arasından birini seçerek, anında o filmi izleyebilmekteyiz.

Sinemaya ulaşımın böylesine kolaylaşması, aynı zamanda beraberinde birçok şeyi de getirmiştir. Bunlardan en önemlisi ise hiç şüphesiz ki, bizlerin en büyük eğlence kaynağı olan filmlere; sıkıldığımız herhangi bir anda kolay bir şekilde erişebilmemizdir. Her ne kadar halen daha birçok film beyazperdede oynatılıyolar olsa da, son yıllarda birçok sinemasever sinema salonuna gitmek yerine o filmi çevrimiçi olarak izlemeyi tercih etmektedir. Bunun en büyük etkeni tabii ki de kolay erişebilirlik olsa da, aynı zamanda bir filmi online olarak izlemek hiç şüphesiz ki ekonomik anlamda da biz sinemaseverlere büyük bir katkı sağlamaktadır. 

Tüm bunlar bir araya geldiğinde gerçekten de son yılların en önemli yükselişlerinden birine imza atan online film sektörü, hiç şüphesiz ki şimdilerde herkesin tercih ettiği bir yöntemdir. Çünkü bir filmi sinema salonuna gidip izlemek saatlerimizi alırken, siz değerli ziyaretçilerimiz birbirinden güzel binlerce filmi sitemizden 4k film izle kalitesiyle anında izleyebilirsiniz. Gerek sıkılan, gerek film izlemekten son derece zevk alan siz değerli ziyaretçilerimiz için her yeni gün birbirinden güzel filmleri; sizlerle buluşturmaktayız. Sinemaya ulaşmanın böylesine kolay olduğu bir dönemde her geçen gün birbirinden kaliteli filmleri hd film izle seçeneğiyle siz değerli ziyaretçilerimize sunduğumuz sitemiz, içerisinde her biri birbirinden kaliteli; eğlenceli ve keyifli filmleri bulunduran, online film denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olmuştur.

Django Unchained – Zincirsiz (2012)

Oyuncu kadrosuna bakıldığında bile izlemek için bir sebep olan yapım, sadece bununla kalmıyor ve film sinema sektörünün gözdesi haline gelmiş olan IMDb platformundan 10 üzerinden 8,4 almayı da başarıyor. Bir Quentin Tarantino filmi olan bu yapımda geçen konu ise; 1858 Senesinde Kral Schultz adındaki ödül avcısının bir arayışından bahsedilmektedir. Kendisi, Django adındaki bir köleyi aramaktadır daha sonradan köleyi satın alır. Çünkü bulmayı istediği bazı adamlar vardır ve onları bulabilmek için ona ihtiyacı vardır.

Köleyi bulduktan sonra Schultz; Artık karısını bulmak için yola koyulur. Karısı Broomhilda’ da bir köledir. Ancak Schultz’ un durmaya ve pes etmeye hiç niyeti yoktur. Karısı zamanında kaçmaya çalıştığı için eski sahibi tarafından satılmıştır. Eninde sonunda Mississippi’deki bir çeşit plantasyona satılmış olduğunu öğrenir. Tabii içeri adımını atıp karısını kurtaramayacağını bildiği için bir plana ihtiyacı olduğunu öğrenir. Artık bir plan yapmalı, gerekirse kılık değişterek ev sahibinin onları evine kabul etmesini sağlamalıdır ve bu yolda hareket ederek ilerler. Karısına kavuşmayı isteyen Schultz, ödül avcılığının getirdiği yeteneklerini kullanarak güzel ama farklı bir plan yapar. Bu planın en zor kısmı ise yapmasının kolay ama uygulanışının çok zor oluşudur.

Yönetmeni gibi oyuncu kadrosunda da yıldız isimler ve Oscar ödülleri barındıran filmde; Django karakterinde 1 Oscar ödülü bulunan ünlü aktör Jamie Foxx bulunmaktadır. Doktor Kral Schults olarak ise 2 Oscar sahibi Christoph Waltz oynuyor. Ve Calvin Candie rolünde bulunan dünyaca ünlü isim ise Oscar ödülünün yanı sıra bir sürü ödülü bulunan ünlü oyuncu Leanoardo DiCaprio olarak bizleri karşılamış durumda. 2 Altın Küre ödülü bulunan ünlü aktrist Kerry Washington, Broomhilde von Shaft olarak karşımızdayken, Oscar sahibi olan ünlü oyuncu Samuel L. Jackson ise Stephen rolündedir.

Birçok filmi ile tanıdığımız hem yazar hem de yönetmen olan, 2 adet Oscar sahibi Quentin Tarantino tarafından yönetilmiş ve yazılmış olan Zincirsiz adındaki bu filmi izlemek için geldiyseniz eğer; 1080p ve 4K seçeneklerimizin yanında, Türkçe Altyazılı ve Türkçe Dublajlı olarak da izleyebileceğinizi belirtiyor ve iyi seyirler diliyoruz ve yapımın aynı zamanda 2 adet Oscar ödülü de almış olduğunu hatırlatıyoruz.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek