Reklamlar
Politika 2017-02-21 09:07:11 Haber Zamanı

İran'a Sert Tepki Politikalarını Gözden Geçirsin

İran Dışişleri sözcüsünün Türkiye'ye tepkisinin ardından Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü tepkiye karşılık açıklama yaptı İran'ın bölgesel politikalarını gözden geçirmesi gerektiğini belirtti.

 

İran'ın yapıcı adımlar atması gerektiğini belirten Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hüseyin Mütfüoğlu, Türkiye'ye yönelik ithamlara ilişkin açıklama yaptı Bölgedeki krizler nedeniyle ülkesine mülteci olarak sığınan insanları dahi savaş alanına sürmekten çekinmeyen bir ülkenin bölgedeki gerginliğin ve istikrarsızlığın sorumlusu olarak başkalarını itham etmesini kabul etmek de anlamak da mümkün değildir." açıklamasını yaptı.

İran'ın bölgede politikalarını tekrar gözden geçirmesi gerektiğini belirten Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mütftüoğlu İran kendisine yönelik eleştirileri dile getiren ülkeleri itham etmesi gerek olduğunu Türkiye Cumhuriyeti'ni değil ifade etti.

İran'ı son günlerde Birleşmiş Milletler ve İslam İşbirliği Teşkilatı şikayet ediyor İran'ın bölgede uyguladığı politikadan endişe ediyor. İran'ın bu gibi durumlar karşısında Türkiye'yi itham etmek yerine yapıcı adımlar atması bekleniyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek