Reklamlar
Magazin 2015-03-19 20:31:54 Haber Zamanı

Doğan'ın Ahmet Kaya Örneği Şaşkınlık Yarattı!

Nihat Doğan, Özgecan Aslan cinayeti sonrası attığı tweet nedeniyle açılan soruşturma kapsamında ifade verdi.

Bugün öğle saatlerinde avukatıyla birlikte İstanbul Adalet Sarayına gelen Nihat Doğan yaklaşık bir saat ifade verdi. Hakkındaki suçlamaları reddeden ünlü türkücü, "Hakkımda basında linç kampanyası yürütülmektedir. Özgecan'ın hunharca öldürülmesine üzüldüm. Buna ilişkin başsağlığı mahiyetinde bir çok tweet attım. Benim Nihat DOĞAN_nd isimli twitter hesabım bulunmaktadır. Yaklaşık 500 bin civarında takipçim vardır. 14 Şubat 2015 tarihinde 12.08'de tecavüze özendirici televizyon dizilerini eleştiri mahiyetinde "Amcasının hanımına, teyzesine, yengesine vb. ensest ilişkiye teşvik dizilerini kutsayıp, oyuncuları da baştacı eden sizdiniz siz" şeklinde  #Özgecanaslan tagına mesaj gönderim. Yine 12.12 itibariyle 'Kısasta sizin için hayat vardır (Bakara 179)" mesajını attım. 14.38'de "Ey efendiler bu kadın hakları konusunda gerçekten samiyseniz haydi buyurun" şeklinde #İdamcezasıgerigelsin tagına mesaj atan benim. Bu tagı da gündeme getiren benim. Yine aynı gün saat 19.03'de "Bir daha Özgecan Aslan vb kardeşlerimizin katledilmemesi için elzem olan idam değil rejimin değiştirilip kısasa kısas hükmünün getirilmesidir" ve 19.05'de "Rabbim Özgecan Aslan kardeşimizin mekanını cennet edip kederli ailesi sabır versin, hepimizin başı sağ olsun" tweetlerini attım. Yukarıda da bahsettiğim gibi Özgecan Aslan isimli vatandaşımızın hunharca erkekler tarafından öldürülmesi beni çok etkiledi. Tepkilerimi dile getirmeye çalıştım" dedi.

KESİNLİKLE BİR KESİMİ HEDEF GÖSTERMEDİM

"Ertesi gün 15 Şubat 2015 tarihinde Acun Ilıcalı isimli televizyon programcısının davetiyle Survivor isimli Dominik Cumhuriyetinde çekimleri yapılan yarışma programına gidecektim" diyen ünlü türkücü sözlerine şöyle devam etti: "Eşyalarımı hazırlıyordum. Daha önceden kendisini televizyondan tanıdığım Ahu Sungur isimli oyuncu bana, 22.30 sıralarında, "Mini eteği ahlaksızlık olarak görüyorsan Survivor'da bikinili insanların arasında yarışmayacaksın o zaman" şeklinde bir tweet gönderdi. Ben de bu tweete görünce 22.30 sıralarında sadece bu bayanı kastederek, "Siz de mini eteği giyip soyunun, laik sistemin, ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın @ahusungur1" tweetini attım. Kesinlikle benim bir kesimi hedef göstermem halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama vb... herhangi bir suç kastıyla hareket etmedim."

 

DOĞAN'DAN AHMET KAYA ÖRNEĞİ

 

Doğan ifadesinde, "Ekte sunulan twitter mesajlarından anlaşılacağı üzere tam tersine Özgecan Aslan cinayeti beni oldukça üzdü. Özgecan cinayetini işleyenleri idam edilmesi için tag dahi açtım. Zamanında ahmet kaya'da benim gibi linç kampanyasına maruz kalmıştı. Aynı zihniyetteki insanlar Ahmet Kaya'ya yapmaya çalıştıklarını bana da yapmaya çalışıyorlar. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum" şeklinde konuştu.

 

'HEPSİNDEN ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM'

 

"Bununla ilgili hakkımda algı yaratan gazeteci, televizyoncu her kim varsa hepsinden şikayetçi olacağım. Türkiye eski Türkiye değil bunu kafalarına soksunlar. Eski Türkiye'nin kodlarıyla bugünkü Türkiye'yi okumaya çalışanlar büyük bir gaflet ve delalet içerisindedirler. Bu işleri de kimseye bırakmayız" şeklinde ifade verdi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek