Reklamlar
Hayat 2023-03-23 03:53:47 Haber Zamanı

DHI Saç Ekimi Acı Verir mi?

 

Direct hair implantation yani DHI Saç Ekimi, saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin saç çizgilerini geri kazanmalarına veya mevcut saçların yoğunluğunu artırmalarına yardımcı olabilecek, giderek daha popüler hale gelen bir kozmetik operasyondur. Ancak potansiyel hastalar arasında yaygın bir endişe, DHI saç ekimi sürecinde ağrı olup olmadığıdır.

DHI saç ekimi, saç uzantılarının doğrudan kafa derisinin kel bölgelerine implante edildiği bir işlemdir. Gelişen teknolojiler saç ekimi süreçlerindeki ağrıyı en aza indirmiştir. 

DHI Saç Ekiminin Sonuç Vermesi Ne Kadar Sürer?

İşlem, kafa derisindeki boş alanlara nakletmek için başın arkasından sağlıklı donör saçların toplanmasını içerir. DHI Saç Ekimi, saçları doğrudan kafa derisine implante etmek için özel aletler kullanan modern bir yöntemdir. Bu yöntem, minimum yara izi ile daha hızlı sonuçlar sunar ve kaybedilen saçları geri kazanmanın en etkili yollarından biri olarak kabul edilir. 

DHI saç ekimi söz konusu olduğunda, görünür sonuçların ortaya çıkması genellikle yaklaşık 6-9 ay sürer. Ancak bu süre yaş, sağlık durumu ve ekilen saç miktarı gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Bazı kişiler işlemden sonraki üç ay içinde gözle görülür bir büyüme yaşayabilirken, diğerlerinin yeni saçlarının uzaması 12 ay veya daha uzun sürebilir.

FUE yöntemi de çok popüler

Birinci sınıf kozmetik prosedürlerden biri olan FUE saç ekimiise, saç dökülmesine karşı aranan bir diğer tedavidir. FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç ekimi, kafa derisinin kellik veya incelme meydana gelen bölgelerinde saç büyümesini yeniden sağlamak için kullanılan cerrahi bir tekniktir. Prosedür, donör bölgeden (başın arkasında) bireysel foliküler ünitelerin çıkarılmasını ve daha sonra alıcının kafa derisindeki kellik alanlarına nakledilmesini içerir. 

Bireysel foliküler ünite, titreşimli bir mikro-blading makinesi veya bir vakum cihazı kullanılarak çıkarılır. Saç gövdesini ortaya çıkarmak için ince bir kafa derisi dokusu tabakası çıkarılır; daha sonra her foliküler ünite, saçları serbest bırakmak ve yeni nakledilen bölgelerine kök salmak için bir enzimle muamele edilir. 

Saç ekimi sırasında, foliküler ünitelerin kolayca çıkarılmasına ve yerleştirilmesine izin vermek için donör ve alıcı bölgelerde küçük kesiler yapılır. Ekilen saçlar zamanla büyüyecek ve doğal bir görünüm elde edilecektir. Başın arkasından veya yanından küçük bir deri şeridi ve birkaç folikül çıkarılır, böylece kafa derisinin içinde mikroskobik bir görünümle daha küçük yumruklar alınabilir.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek