Reklamlar
Teknoloji 2022-12-09 18:35:41 Haber Zamanı

Lark Player İncelemesi: Çevrimdışı Şarkı Dinlemek için En İyi Ücretsiz Müzik Çalar

Çevrimdışı olduğunuzda müzik dinlemek için kaliteli bir müzik çalar uygulaması mı arıyorsunuz? O halde sizlere çok iyi bir haberimiz var! Yazımızı okumaya devam ederek son yıllarda adından en çok söz ettirmeyi başaran ücretsiz müzik çalar uygulamalarının başında gelen Lark Player uygulamasını yakından tanıyabilir ve çevrimdışı müzik dinlemek için kullanabileceğiniz en iyi müzik çalar uygulaması olan bu eşsiz aracı nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Özellikle çevrimdışı müzik dinleme konusunda müzik çalar uygulamalarının ne kadar yetersiz olduklarını düşündüğümüzde, Lark Player’ın kullanıcılarına tamamen ücretsiz olarak sunduğu özellikleri gördüğünüzde çok şaşıracağınıza eminiz!

Lark Player’a Yakından Bakış

Bir önceki kısımda da bahsettiğimiz üzere Lark Player, özellikle son zamanlarda adından oldukça fazla söz ettirmeyi başardı. 100 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla çoğu ücretli müzik çalar uygulamalarını dahi geride bırakmayı başaran bu müthiş araç, çevrimdışı müzik dinlemek için bir müzik çalar uygulaması arayan Android kullanıcılarının ilk tercihlerinden birisi oluyor. Peki, Lark Player’ı bu kadar özel yapan şey ne? Gelin, bu müthiş uygulamaya biraz daha yakından bakalım ve özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyelim.

Öncelikle, Lark Player’ın “klasik” bir müzik çalar uygulaması olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Tabii ki klasik bir müzik çalar uygulamasının yapabildiği her şeyi yapabiliyor ancak onu diğer alternatiflerine göre tercih sebebi yapan birçok farklı, küçük ama efektif özellikleri bulunuyor. Aşağıda, bu müthiş aracın önemli özelliklerinin bir kısmını bulabilirsiniz.

  • Çevrimdışı Müzik ve Video Oynatıcı

Tabii ki de bu bölüme Lark Player’ın ana özelliği ile başlamadan olmaz. En popüler bütün ses ve video formatlarını oynatabilen Lark Player, bir müzik çalar uygulamasına ek olarak aynı zamanda bir video oynatıcı olarak da öne çıkıyor. Her türlü videoyu ve ses dosyasını, bu aracı kullanarak çevrimdışı bir şekilde oynatabilirsiniz.

  • Kişiselleştirilebilir Medya Kütüphanesi

Lark Player’ı açtığınız ilk seferde, uygulama bütün medya dosyalarınızı otomatik olarak tarayacak ve karşınıza sunacak. Ancak her şey bununla sınırlı değil. Ekranda göreceğiniz medya kütüphanenizi tamamen kişiselleştirebilir ve kendi zevkinize göre düzenleyebilirsiniz. Mesela, sadece rap şarkılarını içeren bir çalma listesi oluşturabilirsiniz. Tercih tamamen sizin!

  • Ekolayzer

Lark Player’da bulunan ekolayzer aracılığıyla istediğiniz şarkıları tamamen kişisel zevklerinize göre düzenleme şansına sahipsiniz. Mesela, bir şarkının bas özelliğini artırabilir veya şarkının tizliğiyle oynayarak, onu bambaşka bir hale getirebilirsiniz.

  • Gerçek Zamanlı Şarkı Sözleri

Dinlediğiniz şarkının sözlerinin, şarkıyı dinlediğiniz sırada ekranda belirmesi çok hoş olurdu, değil mi? Spotify gibi platformlarda görebileceğiniz bu özellik, Lark Player’da geliştirilmiş bir şekilde karşınıza çıkıyor. Spotify’ın aksine Lark Player’da, dinlediğiniz şarkının sözleri mevcut olmasa bile çevrimdışı bir şekilde aratabilir ve sadece birkaç saniyede o şarkının sözlerini bulabilirsiniz. Bu şekilde, şarkıyı dinlerken aynı zamanda gerçek zamanlı bir şekilde şarkı sözlerini görebilir ve şarkıya eşlik edebilirsiniz.

  • Kişiselleştirilebilir Tema

Lark Player, kullanıcılarına birçok farklı tema seçeneği sunuyor. Bu temalar aracılığıyla kendi Lark Player uygulamanızı oluşturabilir ve bir nevi Lark Player deneyiminizi kendinize özel bir deneyime dönüştürebilirsiniz. Ayrıca temalara ek olarak, uygulamada gece ve gündüz modu da bulunuyor. 

  • Şarkı Paylaşımı

En sevdiğiniz şarkıları sadece birkaç saniyede sevdiklerinizle paylaşmak istiyorsanız, Lark Player’a bayılacaksınız. En popüler sosyal medya platformlarına ek olarak birçok farklı platformda sadece birkaç tık ile paylaşım yapmanıza olanak sağlayan Lark Player, sevdiğiniz şarkıları paylaşmak için oldukça efektif bir uygulama olarak öne çıkıyor.

Lark Player’ı Kurmak ve Kullanmak: Nasıl Yapılır?

Lark Player’ı kurmak ve kullanmaya başlamak, tahmin ettiğinizden de daha kolay bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bir işlem olacak. Uygulamayı, ortalama bir dakika içinde indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Aşağıdaki 3 basit adım, uygulamayı kurma ve kullanma konusunda sizlere yardımcı olacak. 

Adım 1. Google Play Store’u veya Lark Player’ın sitesini kullanarak Lark Player’ı indirin ve kurun.

Uygulamayı Google Play Store’dan veya kendi sitesinden indirebilir veya kurabilirsiniz. Play Store’u kullanarak indirirseniz, kurulum için hiçbir şey yapmanıza gerek kalmayacak çünkü Google Play Store, uygulama indikten sonra otomatik olarak kurulum işlemini tamamlayacaktır.

Eğer kendi sitesi aracılığıyla uygulamayı indirirseniz, indirdiğiniz Lark Player APK dosyasını çalıştırmanız ve ekrandaki yönergeleri uygulamanız, kurulumu tamamlamanız için yeterli olacaktır.

Adım 2.  Lark Player’ı çalıştırın ve cihazınızdaki şarkıların taranmasını bekleyin.

Uygulamayı çalıştırdığınızda, bir süre bekledikten sonra cihazınızdaki bütün medya dosyalarının (ses ve videolar da dahil) ekranda belirdiğini göreceksiniz.

Adım 3. Çevrimdışı müzik dinlemenin keyfini çıkarın.

Artık istediğiniz şarkının üstüne dokunarak çevrimdışı müzik dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz! 

 

Kapanış:

Gördüğünüz gibi Lark Player’ı kurmak da kullanmak da oldukça basit! Sadece birkaç dakikanızı ayırarak son zamanların en iyi çevrimdışı müzik çalar uygulamasını tamamen ücretsiz bir şekilde edinebilir ve en sevdiğiniz şarkıları veya videoları çevrimdışı kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. 
 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek